< Powrót do oferty

Szklarmix Szyby zespolone – produkcja

Produkcja szyb zespolonych wymaga od szklarzy wyjątkowej dokładności oraz znajomości technologii i niezbędnych komponentów. Szyby zespolone to dwie lub więcej trwale połączonych ze sobą tafli szkła. W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje szkła nadające się do wykonania takich szyb. Połączenie ze sobą szyb na stałe w znaczący sposób zwiększa izolacje termiczną pomieszczeń. Szyby, aby spełniać swoją faktyczną rolę ochronną muszą być kontrolowane na każdym etapie produkcji.

Dzięki umiejętności zespalania szyb, w sprzedaży posiadamy również wysoce wytrzymałe i szczelne szyby ognioodporne, które ochronią nasz dom przed rozprzestrzenianiem się ognia podczas pożaru. Produkujemy również szkło kuloodporne, szkło żaroodporne, które można wykorzystać, gdy zdecydują się Państwo na szyby antywłamaniowe. W przypadku rozbicia, przyklejona do szkła folia minimalizuje ryzyko zbicia szyby oraz zranienia się okruchami szkła. Szyby warstwowe stanowią czasową zaporę podczas próby włamania.

Do najwytrzymalszych szyb należą szyby laminowane. Są bezpieczne, a umieszczany na nich nadruk jest wyjątkowo trwały i na długo zatrzymuje barwę. Dodatkowo są łatwe do czyszczenia. Wielowarstwowe szyby laminowane mogą ochronić nas przed ostrzałem z broni palnej. Montaż tego rodzaju szyb zespolonych można zastosować na balustradach, schodach, zadaszeniach, elementach fasad oraz jako wypełnienie frontów.